degisikbir.com

internette ilgimizi çeken özgün uygulamalar, yeni fikirler, fotoğraf ve illüstrasyonlar.

25 ocak 2012

Loom

Başarılı bir avın hikayesi. Detaylı bilgi http://www.polynoid.tv adresinde

24 ocak 2012

The Real McCoy - Eliza Ivanova

24 ocak 2012

Alexis MARCOU - Crusoe - İllüstrasyon

Plymouth College of Art`tan mezun olan Yunan sanatçı, Nike, O2, Cisco, Hewlett Packard gibi büyük markalarla çalışmıştır. Eserlerinde sık sık uyuşturucu, zihinsel acı ve çocuk istismarı gibi karanlık temalara yer verse de bu detalar onun eserlerinde, rahatsız edicilikten çok ilham vericidir. Çocuk istismarına karşı kurulan DACS`a sık sık katkıda bulunan Marcou`nun eserlerinde düzen ve kaos bir arada bulunmaktadır. Çalışmalarındaki prizmalar, parçalanmış cam, kristalimsi dokular ve geometrik unsurlar bize kübizmi anımsatır. Genellikle eserlerinde tekdüze renkleri tercih eden Alexis Marcou, asıl temanın ve yeteneğinin ön plana geçmesine izin verir. Solgunluk, tonlama, ışık ve gölge oyunları çalışmalarındaki keskinliğin en önemli unsurlarındandır. Daha önce de değişikbir.com`da Alexis Marcou`ya yer vermiştik. Yunan yetenek Alexis Marcou`nun gözünden ekstrem sporlar. Diğer çizimleri için internet sitesine göz atmayı unutmayın.

Devami burada »

23 ocak 2012

Michael Oswald - Dijital Sanat

Michael Oswald stilini, dijital boyama ve özel Photoshop tekniklerinin birleşiminden ortaya çıkan "steroid foto manipülasyon" olarak tarif etmekte ve kendinin foto manipülasyon, portre ve "HotBots" tasarımı konusunda uzmanlaştığını belirtmektedir. Çalışmaları çeşitli dergilerde yayınlanan sanatçı, serbest illüstratör olarak halen Kaliforniya`da yaşamakta. Dijital fotoğraf çalışmaları hariç diğer eserlerini dijital teknik bilgisi ve geleneksel sanat birikimiyle tamamen bilgisayar ortamında oluşturduğunu ve bu eserlerin fotoğraf gerçekliğiyle sanat eseri arasındaki farkı ortaya koyduğunu ifade etmektedir. Kendisi hakkında detaylı bilgi buradan bulunabilir.

Devami burada »

21 ocak 2012

FUTURE PROOF

Dans ve grafik animasyon. Gerçektende etkileyici. Yönetmen Nathan Drabsch. Daha ayrıntılı bilgi için buradan

21 ocak 2012

Spuny Zoe

Güney Koreli Spuny Zoe (Seungyea Park), Long Island Üniversitesi`nde lisansını tamaladıktan sonra aynı üniversitede resim üzerine yüksek lisans yaptı. Sanatçı, genellikle kağıt üzerine, tükenmez kalem ve akrilik kullanarak büyük ölçeki çalışmaktadır. Zoe`ya göre biri içinde diğeri dışında yaşayan iki "canavar" vardır. Zihni, bedeni ve ruhuyla bu "canavarlar"a karşı verdiği savaşı, eserlerine sürrealizm, bilimkurgu ve çok detaylı portre görüntüleri olarak yansıtır. Spunky Zoe`nun eserleri Kore, Japonya, singapur ve New York`taki sanat galerilerinin dikkatini çekmiştir. Sanatçı çalışmalarını halen New York`ta sürdürmektedir. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

19 ocak 2012

Amy Martino - İllüstrasyon Örnekleri

Boston Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olan Amy Martino, New York`taki tasarım ajanslarında 6 yıl sanat yönetmenliği ve grafik tasarımcığı yaptıktan sonra artık serbest çalımaya karar verir. Çizimleri pek çok dergide yayınlanan Martino, MTV, Ikea, Starbucks, Nike gibi büyük markalarla çalışmış. Sanatçı illüstratif çalışmalarını önce kendi kafasında tasarlayıp tamamladıktan sonra aktardığını, bu yüzden hiçbir çalışmasında ön taslak kullanmadığının altını çiziyor. Özellikle tuhaf ve soyut resimler çizdiğini belirten Martino, genç yeteneklere, illüstrasyon için üniversite eğitiminin gerçekten önemli ve gerekli olduğunu ve bunun asla bir zaman kaybı olmadığını söylüyor. Amy Martino hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

19 ocak 2012

Rus İllüstratör Anton Semenov’dan Harikalar

Anton Semenov, 1983 yılında, Rusya`nın küçük ve sakin bir şehri olan Bratsk`ta doğmuş. Şu anda bir reklam ajansında tasarımcı olarak çalışan Semenov, yerel bir sanat okuluna 3 yıl devam ettikten sonra buradan ayrılır ve 4 yıl tasarım eğitimi alır. Çok genç yaşlarda klasik tekniklerle çizmeye başlayan sanatçı, 2007 yılında dijital sanatlara yönelir. İlham kaynağının, aslında günlük, sıradan olan şeyleri farklı bakış açılarıyla görmek olduğunu belirten illüstratörün resimden sonra, en büyük tutkusu gitarlarmış. İllüstrasyonlarının temelde sürrealist türden olduğunu; ancak çalışmalarında fanteziden çok bu, ilham aldığı sıradan gerçeklerin bulunduğunun altını çiziyor; bir nevi, gerçeklere dayalı görsel yorumlama... Semenov, amatörlere, yeni bir şey denemekten ve bunun peşinden gitmekten asla korkmamalarını, hep çizmelerini tavsiye ediyor. Anton Semenov deviantart galerisine buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

19 ocak 2012

Melissa Cooke ve Çok Gerçekçi Resimleri

Wisconsin-Madison Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünde yüksek lisansını tamamlayan ve aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak da çalışan Amerikan illüstratör Melissa Cooke, 2011 yılında "devlet sanaçısı" unvanına layık görüldü. Pek çok sanatçı, göze hoş gelen öğelere yönelirken Melissa tersini yapar, diğerlerinin örtbas edeceği güvensizlikleri ve kusurları yakalar. İlişkiler, cinsellik ve toplumsal cinsiyet konularını, "hyper realistic" çizimlerine yansıtan Cooke, pek çok karma ve kişisel sergide, bu çalışmalarını sunmuştur. Ayrıca sanatçının aşırı gerçekçi çizimlerinden bazıları, Arkansas Sanat Merkezi, Howard Tullman Koleksiyonu; Wisconsin Birliği Daimi Sanat Koleksiyonu ve Boston Halk Kütüphanesi Baskı Koleksiyonu`nda da yer almaktadır. Melissa Cooke çizimlerini, ince tabakalar halindeki toz grafit ve fırçayla yapmaktadır. Böylece çizimlerinde, hiçbir kalem izine rastlanmayan; parlak, pürüzsüz ve çok gerçekçi yüzeyler sağlar. Bu teknik ise Cooke`un ölçekli çalışmasını gerektirir. Cooke genç sanatçılara şöyle tavsiyelerde bulunur: "Çevrenizde, sizi ve çalışmalarınızı önemseyip destekleyen, motivasyonunuzu artıran insanların olması önemli. Kendinizi her gün daha da zorlayın, korkutucu bir şeyler yapın. Başarısız olmanıza izin verin. Süreli hedefler belirleyin ve bunlara uyun. Size neyin ilham verdiğini belirleyin; ama en önemlisi kendinize inanın." Melissa Cooke hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

19 ocak 2012

The Micronauts “Reaction” directed by Danakil

kategoriler