degisikbir.com

internette ilgimizi çeken özgün uygulamalar, yeni fikirler, fotoğraf ve illüstrasyonlar.

19 mart 2012

Coffee or Not - Dear Moon

Coffee Or Not Belçika`da, 2009 yılında kurulan iki kişilik bir müzik grubudur. Soho Grant ve Renaud Versteegen önceleri yalnızca "biraz eğlenmek" için bir araya geldiklerini, daha sonra grup kurma kararı aldıklarını ve 2010 yılında gelen ilk albüm Not Alone In Our Mind... Ardından ikinci albüm Gone... Dear Moon`a klip çeken Coffee or Not hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

19 mart 2012

Florian Nicolle - İllüstrasyon

Florian Nicolle nam-ı diğer Neo 25 yaşında, Fransız bir grafik tasarımcı ve illüstratör. Grafik tasarımı mezunu olan Neo, halen Paris`te bağımsız olarak çalışmakta. Özellikle film afişi, sanat kitapları, gazetelere yönelik çalışmaları olan Florian Nicolle`ün müşterileri arasında Los Angeles Times, ESPN Classic, NIKE, Warner Bros, KHL gibi çok önemli isimler yer almakta. Özellikle gazete kağıdı üzerine yaptığı çizimleriyle oldukça yaratıcı çalışmalar ortaya koyan Neo hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

19 mart 2012

Raphaël Vicenzi`nin Yaratıcı İllüstratif Çizimleri

39 yaşındaki Raphaël Vicenzi, ailesiyle Brüksel`de yaşayan bir illüstratör. İki binli yılların başında, grafik ve resimle "öylesine" ilgilenmeye başladığını söyleyen Vicenzi, çizimleriyle ilgili aklına gelen iyi bir fikrin özgürlük hissine benzediğini ve kendi kendinin patronu olmayı sevdiğini belirtiyor. Raphaël Vicenzi kişisel hayatının çok net biçimde illüstrasyonlarını etkilediğini; kitap okurken ya da sokakta yürürken aklına gelen fikirleri yazmak için yanında daima ufak bir not defteri taşıdığını bazen de bir ruh hali ya da bir duyguyu illüstrasyonla temsile çalıştığını ve bu kompozisyonlarını renklendirirken keçeli kalemden akrilik boyaya Photoshoptan suluboyaya pek çok tarzı kullandığını belirtiyor. Amatörlere ise sanatı zorlamamak gerektiğini; ancak zihni ve ruhu besleyerek yaratıcılığın ortaya çıkabileceğini öğütleyen Raphaël Vicenzi hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

15 mart 2012

Sylvia Ji

1982 yılında doğan Sylvia Ji, San Francisco Sanat Akademisi İllüstrasyon bölümünden 2005`te mezun olur. Ji için özellikle seyahat ile uluslararası yeni kültür ve sanatları öğrenmek, kendini ve sanatını şekillendiren önemli deneyimlerden biridir. 2007 yılından beri yirminin üzerinde kişisel ve karma sergide yer alan Sylvia Ji, New York, San Francisco, Los Angeles, Tokyo ve Japonya`da resimlerini sunarak uluslararası bir başarı sağlamıştır. Neo Klasik ressamlardan, özellikle de Ingres, Tissot, Manet ve Mucha gibi isimlerinden etkilendiğini belirten Ji`nin resimlerinin ana teması kadındır. Kadın Ji için çiçeğe benzer: "narin, hipnotize edici, benzersiz ve bazen de ölümcül..." Sylvia Ji hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

14 mart 2012

Tom Bagshaw`dan İllüstrasyon Örnekleri

İngiliz İllüstratör ve dijital sanatçı Tom Bagshaw, halen İngiltere`de The Central Illustration Agency`de çalışmakta. Saatchi & Saatchi, Sony, the BBC, Kraft gibi büyük markalarla çalışan Bagshaw, moda, reklam ve yayıncılık alanlarında aranan, ünlü bir isimdir. Sanatsal çalışmalarında genellikle fantezi, güzellik ve mistisizm içeren temaları dijital boyama teknikleriyle renklendirerek sürreel çizimler ortaya koyar. Resimlerinde karanlık, gizemli ve ilginç unsurları kadınsı güzellik ile ustaca dengeleyen Tom Bagshaw hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

12 mart 2012

LUNA - Animasyon Kısa Film

Luna, Catherine Winder tarafından yazılıp yine kendisinin başkanı olduğu Rainmaker Entertainment`te üretilmiştir. Catherine Winder kariyerine, 20 yıl önce ülkesi Kanada Toronto`da başlayan seyahatinin son durağı Japonya`da animasyonla başlar. Ülkeleri -özellikle de Japonya`yı- görmenin kariyeri açısından çok büyük bir tecrübe olduğunu belirten Catherine Winder, Star Wars: Klon Savaşları animasyon televizyon dizisinin geliştirme ve üretim bölümü yönetimindeki farklı stilinde anime ve mangadan ilham aldığını söylüyor. Kaliforniya Uluslararası Film Festivali, Metropolitan Film Festivali, Spokane Uluslararası Film Festivali gibi pek çok festivalden ödülle dönen Luna ve yapımcı şirketi Rainmaker hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

10 mart 2012

Bruno Aveillan`ın Son Reklam Filmi

Fransa Toulouse doğumlu Bruno Aveillan, Toulouse Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olduktan sonra 1995`te Paris`teki Quad Productions`a katılır. O zamandan beri Bruno Aveillan`ın yönettiği pek çok reklam filmi, müzik videosu ve kısa film uluslararası önemli ödüllere layık görülmüştür. Louis Vuitton, Audi, Nike, Jaguar, Samsung, Nissan, Jaguar, Chanel gibi çok büyük markalarla ve dünyaca ünlü Monica Bellucci, Claudia Schiffer, Amy Smart, Tina Balthazar, Sharon Stone, Catherine Hurley, Rachel Weisz, Milla Jovovich, Jessica Stam gibi isimlerle çalışan Bruno Aveillan, reklam sektörünün en ünlü birkaç isminden biridir. Aveillan şu sıralarda uzun metrajlı bir film projesi geliştirmekte. 29 Şubat`ta New York`taki Metropolitan Sanat Müzesi`nde ilk defa gösterimi yapılan reklam filmi Cartier ve Bruno Aveillan hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

9 mart 2012

Minjae Lee`nin Keçeli Kalem Harikaları

1989 Güney Kore`de doğan ressam ve illüstratör Minjae Lee, renklere ilgisinin yedi yaşındayken başladığını belirtiyor. Herkesten farklı kullandığı renkler nedeniyle birkaç öğretmeni de dahil kabul görmeyen Lee, keçeli kalemlarla çizim yapmakta. Keçeli kalemlerle renklerin daha keskin ve canlı olduğunu bu nedenle keçeli kalemleri çok sevdiğini söyleyen Minjae Lee, insan yüzünden ilham alarak soyut, renkli ve spontane çizimler yaptığını belirtiyor. Her zaman yeni malzemeler denemeyi de sevdiğini söyleyen Lee hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

9 mart 2012

Stefano Bonazzi - Smoke

Stefano Bonazzi 1983 yılında İtalya Ferrara`da doğdu. Kendi kendini geliştiren Bonazzi, özellikle modern sanatlar, dijital grafik, video ve mimari tasarıma ilgi duymakta. Çalışmalarını, karakalem, rötuş ve dijital fotoğrafçılık teknikleriyle üreten Bonazzi, yaşamda siyah ve beyazdan ziyade, ikisinin arasında ve sonsuz tonlarıyla griyi sevdiğini belirtiyor. Sürrealistik çalışmalarından "Smoke" serisine yer verdiğimiz Stefano, İtalya`da pek çok kişisel ve karma sergide yer almıştır. Deviantart`tan da ödüle layık görülen Stefano Bonazzi hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

7 mart 2012

Andrew Huang - Solipsist

Geçtiğimiz günlerde bahsedip fragmanına yer verdiğimiz Solipsist... İyi seyirler

kategoriler