degisikbir.com

internette ilgimizi çeken özgün uygulamalar, yeni fikirler, fotoğraf ve illüstrasyonlar.

18 şubat 2012

Gustav Johansson - Kısa Film Tadında Reklam

İsveçli sanat yönetmeni Gustav Johansson`ın, EF Dil Okulları için, kısa film tadında hazırladığı reklamlar, Camp David Film`de üretildi, Tipografileri Albin Holmqvist hazırladı, müzik, Magnus Lidehäll. Reklamı hazırlanan diğer şehirler şöyle: Sydney, Montreal, Pekin, Londra, Los Angeles, Barcelona ve Vancouver. Başarılı.

17 şubat 2012

Tim Noble ve Sue Webster - Gölge Sanatı

Timothy "Tim" Noble 1966 yılında ve Susan "Sue" Webster 1967 yılında İngiltere`de doğdu. Tim ve Sue`nun yolları ilk olarak 1986`da Nottingham Trent Üniversitesi`nde öğrenciyken kesişti ve bu kesişme 2001 yılında evlenmeleriyle daha da kuvvetlendi. İlk kişisel sergilerini 1996`da yapan çifte, Nottingham Trent University tarafından, fahri doktora unvanı verildi. Tim Noble ve Sue Webster, yaptıkları çalışmaları "Işık Eserler" ve "Gölge Eserler" olarak ikiye ayrıyor. Sanatın aydınlık ve karanlık yüzü... Noble ve Webster, gölge heykel çalışmalarında en büyük ilhamı müzikten, özellikle de Punk rock tarzı müzikten, aldıklarını belirtiyor. Bu çok yeni tarzda özgün örnekler veren çift, yalnızca gölgeyle değil ışığın yansıdığı objeyle de sanatlarını ortaya koyuyor. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

17 şubat 2012

Dennis Ziliotto - Muhteşem Fotoğraf Çalışmaları

41 yaşındaki italyan sanatçı, halen Padova`da yaşamaktadır. Fotoğrafçılık kariyerine çok geç başladığını belirten Zilliotto, 25 yaşında eline aldığı fotoğraf makinesini bir daha asla bırakmayacağını; fotoğraf çekmenin, imajları fark etmenin ötesinde hayatı deneyimlemenin ve diğer insanlarla iletişim kurabilmenin en önemli yolu olduğunun altını çiziyor. Fotoğraf çekmenin dışında en büyük tutkuları kitap, güzel şarap, pipo ve dünyayı görmek olduğunu söyleyen Dennis Ziliotto, İstanbul`a da geldi ve beğeniceğinizi umarak, onun eşsiz kadrajından yedi çalışmaya da burada yer veriyoruz. Sanatçı İstanbul`u dünyanın en muhteşem ve en güzel şehirlerinden biri olarak gördüğünü; kültürü ise inanılmaz bulduğunu belirtiyor. Fotoğrafçının çalışmaları, oldukça kavramsal, ürpertici, eğlenceli, cesur... Çıplaklık, tuhaflık, maskeler, kostümler, cinsellik ve kadınlardan oluşan bu çarpıcı fotoğraflar, akıllara Tim Burton`u getiriyor. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

17 şubat 2012

Woodkid - Iron

16 şubat 2012

Tell No One - Dynamic Blooms

16 şubat 2012

Craww - İllüstrasyon

İngiliz sanatçı, güzellik ve karanlık gibi iki zıt temayı bir arada kullanarak gizemli; ama sakinliğin hakim olduğu, yaratıcı resimler çiziyor. Photoshop ve geleneksel boyama tekniklerini bir arada kullanan Craww, en büyük ilham kaynağının hayalleri, müzik, çizgi roman, doğa, kaliteli cin ve şarap olduğunu belirtiyor. Pek çok ünlü galeride eserlerini sunan sanatçı, kafatası, karga, melankolik kızlarla çok başarılı kaoslar yaratıyor. Eserlerini çizerken bunun bir hikayede başlayıp bambaşka bir hikayede sonlandığını belirten Craww, biraz hatalarla, biraz plansız fırça darbeleriyle kendini resminin akışına bıraktığını söylüyor. Belirsizlik, zarafet ve kaos onun resimlerinin ana teması... Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Devami burada »

15 şubat 2012

Linnea Strydom - Gerçekçi Çizimler

1983 Stockholm, İsveç doğumlu Linnea Strydom (Linnea Strid), 1999 yılında ailesiyle İspanya`ya gider ve buradayken katıldığı birkaç karma sergiyle, resim kariyerine başlar. Ardından Strid, 2003`te sanat okumak için tekrar İsveç`e döner ve 2003-2007 arasında Falkenbergs Konstskola ve Gävle Konstskola`yı bitirir. Birçoklarının fark etmediği ya da önemsiz bulduğu detaylar, Linnea`nın fotogerçekçi resimlerinde ilginç temalar olarak karşımıza çıkıyor. "Hyper-realist" sanatçı kendini; insan, çevre ve hayvan haklarına adadığını ve çizimlerinde, bunlardan çok fazla esinlediğini belirtiyor. Aşırı gerçekçi çizimlerinin, izleyicilerin hayal gücünü zayıflatmasından ziyade kendi hayal gücüyle izleyiciler arasında kuvvetli bir bağ kurduğunu söyleyen Linnea Strid, en çok çağdaş sanat ve sanatçılardan ilham aldığını ifade ediyor. En son takip ettiği isimler arasında Alyssa Monks, Jorge Santos, Antonio López ve Cindy Wright`ı çok başarılı bulduğunu belirtiyor.

Devami burada »

15 şubat 2012

Rashad Alakbarova - Gölge Sanatı

Azeri sanatçı, gölge resimlerini 2011`de Londra`daki De Pury Gallery`de “Flying to Baku” adıyla sergileyerek uluslararası bir unvana kavuştu. Henüz çok yeni olan silüet sanatı ya da diğer adıyla gölge sanatının yapımında kullanılan objeler de oldukça dikkat çekici! Raslantısal olarak bir kenarda duruyormuş izlenimini veren bu objelere ışık yansıtıldığında ortaya muazzam görüntüler; yepyeni bir sanat çıkıyor. İlerleyen zamanlarda hem gölge sanatının hem de Rashad Alabarova`nın adını sıkça duyacağız.

Devami burada »

13 şubat 2012

Steve Locatelli - Nissan Graffiti Showroom

Nissan Steve Locatelli`den 400m2`lik bir duvarı showroom yapmasını ister. Locatelli sadece 2 haftada dünyanın ilk graffiti showroomunu yapar. Steve Locatelli hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

10 şubat 2012

İnanılmaz Su Altı Fotoğrafları

Susanne Stemmer, M. A. Raihan, Edith Valle, Peter Hofstetter & Zena Holloway bizleri sualtında büyülüyorlar.

Devami burada »

kategoriler